IV w Pokemon GO. Jak je sprawdzić, na czym polega?

Co to jest IV?

IV to skrót od "Individual Values" czyli tak zwane staty naszego pokemona. Każdy pokemon ma na stałe przypisane do siebie swoje IV, można je zmienić tylko poprzez wymianę z przyjacielem. Wymieniony pokemon otrzymuje losowe IV przy czym, im lepszy poziom przyjaźni jest między wami tym większa szansa na lepsze losowanie. 

Na IV składają się zaledwie trzy wartości:

  • Attack (atak)
  • Defense (obrona)
  • Stamina (wytrzymałość)

 Jak sprawdzić IV swojego pokemona?

Aby sprawdzić IV poprzez appraise musimy wejść w ikonę trzech pasków w prawym dolnym rogu, a następnie wybrać appraise. Im lepsze nasz pokemon ma IV tym więcej gwiazdek zdobędzie. Tutaj możesz również sprawdzić w czym twój pokemon radzi sobie najlepiej. Tak jak widać mój pikachu (patrz zdj.) dobrze radzi sobie z atakiem ma dużo HP, ale z obroną radzi sobie bardzo słabo.

Aby dostać bardziej szczegółowe IV musisz pobrać aplikację "Clacy IV" bądź inne podobne. Aplikacja poda ci instrukcje jak postąpić dalej. IV podane w procentach jest najbardziej szczegółowym, jego zakres wynosi od 0% do 100%. Aplikacja bierze pod uwagę poziom trenera, umieszczenie paska cp pokemona i kilka innych rzeczy. W internecie można znaleźć również inne opcje obliczenia IV. Dużo jest stron na których wystarczy wpisać odpowiednie dane.

'

To tyle z naszej strony i życzymy jak najlepszych IV! - redakcja pokemongo.waw.pl